Kominiarz Suwałki

kominiarz Suwałki
kominiarz Białystok

Kominiarz Suwałki

Spotykając na drodze kominiarza wiele osób automatycznie zaczyna szukania guzika w swoim ubraniu, wychodząc z założenia, iż sprowadzi im to szczęście. Bez znaczenia czy to będzie kominiarz Suwałki bądź w zupełnie w innym mieście lub regionie, zazwyczaj będzie dokładnie tak.

Mało kto zastanawia się, czym naprawdę jest praca kominiarza oraz czemu wykonywanie tych – jakby nie patrzeć brudnych – obowiązków jest naprawdę niezwykle ważne.

Praca kominiarza a bezpieczeństwo

Jesień to okres, w jakim inicjuje się okres grzania budynków. Nie od dziś wiadomo, że dobra instalacja kominowa to pewny wymóg, który umożliwia bezpieczeństwo wszystkim domownikom, niwelując zagrożenie wystąpienia pożaru w budynku.

Oczywiste jednak, że normalny człowiek ma nikłe pojęcie o kanałach wentylacyjnych oraz kominie, dlatego też warto skorzystać z fachowej pomocy, czyli zaprosić kominiarza.

Idealnym wyjściem okazuje się w tym przykładzie firma świadcząca kompleksowe usługi kominiarskie Suwałki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu szybko, profesjonalnie i rzetelnie zweryfikujemy przewody wentylacyjne oraz wyczyścimy komin, zapewniając bezpieczne i komfortowe użytkowanie domu nie tylko w okresie jesienno-zimowym.

dobre usługi kominiarskie Suwałki

Ubiór kominiarza

Czarny płaszcz ze metalicznymi guzikami, kepik (specjalna czapka) lub cylinder i grube, masywne rękawiczki – to akcesoria, jakie w swoich zasobach posiada każdy kominiarz Suwałki. Niezbędnym atrybutem jest również metalowa kula, łańcuch, druciana szczotka, worek na sadzę także ciągomierz, za którego pomocą bez kłopotu można zobaczyć, czy w danym miejscu jest ważny wyciąg powietrza.

Praca brudna oraz bez wątpienia mozolna. Niestety, nieraz także nie razniedoceniana. My jako, Kominiarz Suwałki wykonujemy pracę na wysokości, notorycznie stawiając czoła niesprzyjającej aurze. Czyścimy kominy oraz przewody wentylacyjne w budynkach mieszkalnych i użytkowych, weryfikując jednocześnie ich drożność.

Obrazy z góry są ładne, nieraz rozciągają się na całą okolicę, jednak czyszczenie komina przy pomocy żelaznej kuli to ciężka aktywność fizyczna, wymaga doskonałej sprawności, koordynacji ruchów, a również rzetelnej diagnozy sytuacji – niekiedy potrzeba wręcz stanąć na kominie, by wykonać zlecenie odpowiednio.

Uzupełnieniem prac wysokościowych, które realizujemy pod frazą kominiarz Suwałki jest sprawdzenie drożności instalacji wentylacyjnej oraz zebranie popiołu – w tym przypadku potrzebne jest możliwość zejścia do piwnicy lub kotłowni.

Śmiało można zatem stwierdzić, iż kominiarz Suwałki to osoba o najbardziej silnych nerwach, silna psychicznie oraz fizycznie, a – co najistotniejsze – złych nawyków.

Regularne czyszczenie komina to konieczność!

My jako zakład kominiarski Suwałki świadczymy całościowe usługi kominiarskie Suwałki, obejmujące zarówno czyszczenie kominów, jak również weryfikację ich drożności.

Należałoby wspominać, iż przegląd przewodów wentylacyjnych i komina powinien być wykonany nie rzadziej aniżeli dwa razy w roku. Niestety, wielu właścicieli domów pomija ten obowiązek, broniąc się przede wszystkim niedostatkiem pieniędzy.

Najważniejsze usługi kominiarskie Suwałki, do których należą przedmiotowe przeglądy kanałów wentylacyjnych i kominów, to wydatek szeregu kilkudziesięciu złotych – podejmując pod uwagę fakt, iż jest to doskonałe zniwelowanie ryzyka pożaru można stwierdzić, że koszt usługi kominiarskiej nie jest wysoki.

Godnym podkreślenia jest także fakt, że nasze usługi kominiarskie Suwałki realizowane są przez cały rok – także zimą. Realizujemy swoją pracę profesjonalnie i fachowo bez względu na aurę, gwarantując spokojne i bezpieczne życie domownikom oraz użytkownikom każdego budynku, w jakim wyświadczymy nasze usługi.

kominiarz Suwałki

Potrzebujesz naszej usługi? Zadzwoń!

85 733-37-53

lub

503-314-536