Kominiarz Łomża

kominiarz Łomża
kominiarz Białystok

Kominiarz Łomża

Widząc na ulicy kominiarza sporo ludzi automatycznie zaczyna poszukiwania guzika w swoim ubraniu, wychodząc z założenia, że da im to pomyślność. Nie ważne czy jest to kominiarz Łomża czy zupełnie w innym mieście lub regionie, najczęściej będzie dokładnie tak.

Niemało kto zastanawia się, czym faktycznie jest praca kominiarza i dlaczego wykonywanie tych – jakby nie było brudnych – obowiązków jest naprawdę niezwykle istotne.

Praca kominiarza a stan bezpieczeństwa

Ostatnie miesiące roku to czas, w którym rozpoczyna się okres grzania budynków. Nie od dzisiaj jest wiadomym, iż dobra instalacja kominowa to pierwszy wymóg, który gwarantuje bezpieczeństwo wszelkim domownikom, zmniejszając ryzyko zajścia pożaru.

Wiadomo jednak, iż normalny człowiek posiada małe wyobrażenie o przewodach wentylacyjnych oraz kominie, dlatego też warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, czyli wezwać kominiarza.

Idealnym wyjściem przedstawia się w tym przypadku firma oferująca całościowe usługi kominiarskie Łomża. Dzięki długotrwałemu doświadczeniu ekspresowo, dobrze i dokładnie sprawdzimy przewody wentylacyjne i oczyścimy komin, zapewniając estetyczne i komfortowe użytkowanie budynku nie tylko w czasie grzewczym.

usługi kominiarskie Łomża

Z czym kojarzony jest kominiarz

Czarna kurtka ze metalicznymi guzikami, kepik (specjalna czapka) bądź cylinder i grube, masywne rękawice – to dodatki, które w swoich zasobach posiada każdy kominiarz Łomża. Nieodzownym emblematem jest dodatkowo żelazna kula, łańcuch, worek na sadzę, druciana szczotka oraz ciągomierz, za jakiego pomocą bez problemu można stwierdzić, czy w określonym pomieszczeniu jest prawidłowy wyciąg powietrza.

Praca męcząca oraz bez wątpienia uciążliwa. Bynajmniej, często również niedoceniana. My jako, Kominiarz Łomża realizujemy pracę na wysokości, nierzadko stawiając czoła niesprzyjającej pogodzie. Czyścimy kominy oraz kanały wentylacyjne w domach mieszkalnych oraz użytkowych, sprawdzając dodatkowo ich drożność.

Widoki z góry są piękne, wielokrotnie rozciągają się na kompletną okolicę, jednak czyszczenie komina za pomocą żelaznej kuli to trudna aktywność fizyczna, wymaga doskonałej formy, synchronizacji manewrów, a również odpowiedniej oceny sytuacji – niekiedy potrzeba wręcz stanąć na kominie, aby wykonać zlecenie prawidłowo.

Uzupełnieniem prac wysokościowych, jakie prowadzimy pod hasłem kominiarz Łomża jest zweryfikowanie przepustowości instalacji wentylacyjnej i zebranie popiołu – w tym wypadku potrzebne jest możliwość zejścia do piwnicy lub kotłowni.

Śmiało można zatem zauważyć, iż kominiarz Łomża to osoba o najbardziej mocnych nerwach, silna emocjonalnie oraz fizycznie, a – co najistotniejsze – złych nawyków.

Okresowe czyszczenie komina to konieczność!

My jako zakład kominiarski Łomża świadczymy całościowe usługi kominiarskie Łomża, obejmujące zarówno czyszczenie kominów, jak również weryfikację ich drożności.

Warto pamiętać, iż przegląd kanałów wentylacyjnych oraz komina winien być zrobiony nie rzadziej niż dwa razy w roku. Niestety, wielu posiadaczy budynków lekceważy ten obowiązek, broniąc się przede wszystkim niedostatkiem funduszy.

Podstawowe usługi kominiarskie Łomża, do których należą przedmiotowe przeglądy przewodów wentylacyjnych oraz kominów, to koszt szeregu kilkudziesięciu złotych – podejmując pod uwagę fakt, iż jest toż optymalne zniwelowanie ryzyka pożaru można zauważyć, iż koszt usługi kominiarskiej nie jest duży.

Godny podkreślenia jest dodatkowo fakt, iż nasze usługi kominiarskie Łomża realizowane są od stycznia do grudnia – również zimą. Realizujemy swoją pracę dobrze oraz fachowo bez względu na aurę, gwarantując spokojne i bezpieczne życie domownikom i użytkownikom konkretnego budynku, w jakim wyświadczymy nasze usługi.

kominiarz Łomża

Potrzebujesz naszej usługi? Zadzwoń!

85 733-37-53

lub

503-314-536