Kominiarz Bielsk Podlaski

kominiarz Bielsk Podlaski
kominiarz Białystok

Kominiarz Bielsk Podlaski

Widząc na ulicy kominiarza sporo ludzi odruchowo inicjuje szukania guzika w swoim ubraniu, wychodząc z założenia, że przyniesie im to szczęście. Bez znaczenia czy jest to kominiarz Bielsk Podlaski bądź w zupełnie w innym regionie lub mieście, najczęściej będzie dokładnie tak.

Niemało kto zastanawia się, czym faktycznie jest praca kominiarza i dlaczego robienie tych – jakby nie patrzeć brudnych – obowiązków jest naprawdę niezwykle istotne.

Kominiarz a stan bezpieczeństwa

Ostatnie miesiące roku to moment, w jakim rozpoczyna się sezon grzewczy. Nie od dziś wiadomo, że pewna instalacja kominowa to podstawowy wymóg, jaki zapewnia bezpieczeństwo wszelkim domownikom, zmniejszając zagrożenie zajścia pożaru .

Oczywiste przecież, że przeciętny zjadacz chleba ma blade wyobrażenie o kanałach wentylacyjnych i kominie, dlatego też warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, czyli zaprosić kominiarza.

Idealnym wyjściem okazuje się w tym wypadku firma świadcząca kompleksowe usługi kominiarskie Bielsk Podlaski. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu błyskawicznie, profesjonalnie oraz dokładnie sprawdzimy przewody wentylacyjne oraz oczyścimy komin, zapewniając bezpieczne oraz komfortowe korzystanie domu nie tylko w okresie jesienno-zimowym.

usługi kominiarskie Bielsk Podlaski

Ubiór kominiarza

Czarna kurtka ze metalicznymi guzikami, kepik (szczególna czapka) lub cylinder i pękate, ciężkie rękawice – to akcesoria, jakie w swoich zasobach posiada każdy kominiarz Bielsk Podlaski. Nieodzownym wyróżnikiem jest także metalowa kula, łańcuch, worek na sadzę, druciana szczotka także ciągomierz, za jakiego pomocą bez problemu można zobaczyć, czy w danym miejscu jest odpowiedni wyciąg powietrza.

Praca ciężka i bez powątpiewania trudna. Niestety, nieraz również niedoceniana. My jako, Kominiarz Bielsk Podlaski wykonujemy czynność na wysokości, notorycznie stając naprzeciw niesprzyjającej aurze. Czyścimy kominy i przewody wentylacyjne w obiektach mieszkalnych oraz użytkowych, kontrolując dodatkowo ich drożność.

Krajobrazy z dachu są ładne, często rozciągają się na kompletną okolicę, jednakże czyszczenie komina przy pomocy metalowej kuli to poważna aktywność fizyczna, potrzebuje doskonałej sprawności, koordynacji ruchów, a także obiektywnej diagnozy sytuacji – nieraz trzeba wręcz stanąć na kominie, by zrealizować zadanie odpowiednio.

Dopełnieniem prac wysokościowych, jakie wykonujemy pod słowem kluczowym kominiarz Bielsk Podlaski jest zweryfikowanie drożności instalacji wentylacyjnej oraz zebranie popiołu – w tym przypadku potrzebne jest możliwość zejścia do piwnicy lub kotłowni.

Swobodnie można więc powiedzieć, że kominiarz Bielsk Podlaski to osoba o bardzo mocnych nerwach, silna psychicznie i fizycznie, a – co najważniejsze – bez nałogów.

Regularne czyszczenie komina to konieczność!

My jako zakład kominiarski Bielsk Podlaski świadczymy kompleksowe usługi kominiarskie Bielsk Podlaski, obejmujące zarówno czyszczenie kominów, jak również ich przeglądy.

Warto pamiętać, iż przegląd kanałów wentylacyjnych i komina winien być wykonany nie rzadziej niż dwa razy w roku. Bynajmniej, wielu właścicieli domów pomija ów obowiązek, tłumacząc się przede wszystkim brakiem pieniędzy.

Podstawowe usługi kominiarskie Bielsk Podlaski, do których należą przedmiotowe przeglądy przewodów wentylacyjnych i kominów, to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych – podejmując pod uwagę fakt, iż jest to doskonałe zniwelowanie ryzyka pożaru można stwierdzić, że koszt usługi kominiarskiej nie jest duży.

Godny podkreślenia jest także fakt, że nasze usługi kominiarskie Bielsk Podlaski świadczone są od stycznia do grudnia – również zimą. Wykonujemy swoją pracę rzetelnie i fachowo bez względu na aurę, gwarantując spokojne i bezpieczne mieszkanie domownikom oraz użytkownikom każdego budynku, w którym wyświadczymy nasze usługi.

kominiarz Bielsk Podlaski

Potrzebujesz naszej usługi? Zadzwoń!

85 733-37-53

lub

503-314-536