O nas

Usługi – Kominiarskie Białystok, Woj. Podlaskie Henryk Ławniczak 503 314 536

Mistrz kominiarski powinien zawsze działać w legalnym interesie swojego klienta i wykonywać swoje usługi z pełnym oddaniem. Kominiarz powinien wykonywać swoje usługi z pełną odpowiedzialnością, zawsze mając na uwadze godność i reputację etyki zawodowej oraz odpowiedzialność wobec społeczeństwa.

Henryk Ławniczak Nasz zakład świadczy kompleksowe usługi kominiarskie. Bogate doświadczenie zawodowe, nieszablonowe podejście do potrzeb Klientów oraz bardzo dobra znajomość branży czynią nas godnym polecenia partnerem do współpracy. Powierzone nam zadania wykonujemy sprawnie, profesjonalnie i z zachowaniem najwyższych standardów. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zlecenia oraz konkurencyjne ceny. Zatrudniamy najlepszych kominiarzy w branży oraz dysponujemy nowoczesnymi narzędziami i sprzęt.

W ramach naszej działalności czyścimy przewody kominowe, dymowe, spalinowe i wentylacyjne, wydajemy opinie i zaświadczenia o przeprowadzonym sprawdzeniu stanu przydatności eksploatacyjnej przewodów kominowych, przeprowadzamy kontrolę drożności przewodów kominowych.

Dodatkowe dane, badamy szczelność przewodów kominowych oraz przeprowadzamy inwentaryzacje urządzeń grzewczo – kominowych. Specjalizujemy się w budowie i renowacji pieców kaflowych.

Powiat Suwalski

Kominiarz Suwałki Zdun, Usługi Kominiarskie Raczki, Bakałarzewo, Filipów, Przerośl, Wiżajny, Rutka-Tartak, Szypliszki, Jeleniewo, Montaż wkładów, Zduńskie, Budowa pieców kaflowych, Frezowanie kominów, systemowych, ceramicznych, klinkierowych, Podlaskie.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 12 listopada 2010 r.
w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2010 r nr 243, poz. 1623 z późniejszymi zmianami)

Zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. 1 c, ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. z 2010r nr 243, poz. 1623 ze zmianami) obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę okresowej kontroli, co najmniej raz w roku polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego sprawności instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

Wszystkim czym się zajmujemy, tworzymy, robimy to profesjonalnie z pasją
i z myślą o Państwa wygodzie, szczęściu, spokoju oraz bezpieczeństwie .

Sprawdzanie przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) na ciąg i drożność wraz z szkicem przewodów ponad dachem oraz potwierdzeniem lokatorskim z przeprowadzonej kontroli.

Kominarz
 • pomiary ciągów kominowych wentylacji i różnego rodzaju kotłów,
 • czyszczenie przewodów kominowych w domach jednorodzinnych
  i budynkach użyteczności publicznej,
 • wykonywanie okresowej kontroli stanu technicznego przewodów kominowych,
 • odbiory kominiarskie ( wydawanie dokumentów potrzebnych
  do Gazowni i Nadzoru Budowlanego),
 • wykonywanie oględzin po pożarach,
 • kamerowanie przewodów kominowych.

Kontrola przewodów kominowych
Przewody kominowe powinny być obowiązkowo sprawdzane raz w roku. Celem kontroli jest poznanie faktycznego stanu i sprawności przewodów kominowych. Kominiarz na podstawie kontroli ocenia, czy przewody kominowe oraz podłączenia mogą być bezpiecznie użytkowane.

Dawniej powiedzenie “złap się za guzik na widok kominiarza, to będziesz miał szczęście” obrazowała radość tych gospodarstw, którym jako pierwszym udało się ściągnąć kominiarza do swojego domostwa, pragniemy te wartości i znaczenie przywrócić, zaufanie oraz bezpieczeństwo.
Kominy starsze były murowane z różnego rodzaju cegły, gdyż było trudno pozyskać dobry materiał i nie zastanawiano się nad jego przeznaczeniem ( eksploatacją urządzeń ), podłączenia do komina. W dużym stopniu jest to zależne od jakości cegieł oraz sposobu użytkowania urządzeń grzewczych, podłączenia, wymagają remontu, renowacji. Częstą przypadłością starych kominów jest nieszczelność, będąca efektem wykruszania się zaprawy spomiędzy cegieł. Nie musi oznaczać to, że komin taki trzeba burzyć. Polega to często na montażu wkładu kominowego żaroodpornego lub kwasoodpornego.
Kominarz
Kominarz

Kominiarz Sokółka Zdun, Usługi Kominiarskie, Dąbrowa Białostocka, Suchowola, Szudziałowo, Kuźnica, Sidra, Korycin, Krynki, Nowy Dwór, Janów, Montaż wkładów, Zduńskie, Budowa pieców kaflowych, Frezowanie kominów, systemowych, ceramicznych, klinkierowych, Białostockie, Podlaskie.

Dobry fachowiec posiada doświadczenie i wiedzę techniczną kominiarską, zduńską oraz budowlaną, a która dziedzina wszystkie te zagadnienia łączy.

Kontrola i Ekspertyza przewodów kominowych ze specjalistyczną kamerą kominową, Kamera kominowa dociera w miejsca trudno dostępne. Dzięki możliwości wykonywania zdjęć i kręcenia filmów pomaga dokładnie zdiagnozować szczegóły usterek odpowiedzialnych za niewłaściwe funkcjonowanie przewodu kominowego. Diagnoza z wykorzystaniem kamery przyczynia się do obniżenia kosztów naprawy komina.

Kominarz

Kominiarz Kolno Zdun, Usługi Kominiarskie Grabowo, Mały Płock, Stawiski, Turośl, Montaż wkładów, Zduńskie, Budowa pieców kaflowych, Frezowanie kominów, systemowych, ceramicznych, klinkierowych, Podlaskie.

Gdy nie przestrzegamy przepisów zakład ubezpieczeniowy ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania i wiążą się z tym o wiele większe koszty. Proszę kierować się zdrowym rozsądkiem, negocjować ceny usługi gdyż ceny są umowni nie lekceważyć tak poważnych spraw. W większości tych zaniedbań skutek jest nie odwracalny, własne życie jest w twoich rękach i całej twojej rodziny.

 • przeglądy przewodów kominowych
 • czyszczenie przewodów kominowych
 • ekspertyzy kominiarskie
 • odbiory budynków
 • opinie do gazowni
 • udrażnianie kanałów
 • uszczelnianie przewodów
 • usuwanie zanieczyszczeń

Dokonujemy odbiorów przewodów kominowych, podłączeń gazowych i wystawiamy opinie, protokoły o ich dopuszczeniu do użytku publicznego, prywatnego celem przedstawienia w:

 • Nadzorze Budowlanym
 • Gazowni
 • Urzędów Miast i Gmin
 • Sanepidzie
 • PIP
 • Straż Pożarna

Wykonujemy usługi dla Ludności na terenie całego Miasta Białystok i Woj. Podlaskiego.