Kominiarz Augustów

kominiarz Augustów
kominiarz Białystok

Kominiarz Augustów

Znajdując na drodze kominiarza mnóstwo ludzi instynktownie zaczyna szukania guzika w swoim ubraniu, wychodząc z założenia, że da im to szczęście. Bez znaczenia czy jest to kominiarz Augustów czy zupełnie w innym regionie lub mieście, najczęściej będzie dokładnie tak.

Mało kto rozważa jednak, czym faktycznie jest zajęcie kominiarza i dlaczego robienie owych – jakby nie patrzeć niekoniecznie czystych – obowiązków jest naprawdę bardzo istotne.

Praca kominiarza a bezpieczeństwo

Ostatnie miesiące roku to okres, w którym rozpoczyna się sezon grzewczy. Nie od dzisiaj wiadomo, iż sprawna instalacja kominowa to pierwszy wymóg, jaki umożliwia spokój wszelkim domownikom, niwelując ryzyko wystąpienia pożaru w budynku.

Oczywiste jednak, że przeciętny człowiek posiada małe pojęcie o kanałach wentylacyjnych i kominie, dlatego też warto skorzystać z fachowej pomocy, czyli zaprosić kominiarza.

Odpowiednim rozwiązaniem okazuje się w tym przykładzie firma oferująca kompleksowe usługi kominiarskie Augustów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu szybko, profesjonalnie oraz rzetelnie sprawdzimy przewody wentylacyjne i wyczyścimy komin, zapewniając bezpieczne oraz komfortowe użytkowanie domu nie tylko w okresie grzewczym.

usługi kominiarskie Augustów

Ubiór kominiarza

Czarny płaszcz ze srebrnymi guzikami, kepik (specjalna czapka) bądź cylinder i pękate, ciężkie rękawiczki – to dodatki, które w swoich zasobach ma każdy kominiarz Augustów. Niezbędnym emblematem jest również metalowa kula, łańcuch, druciana szczotka, worek na sadzę oraz ciągomierz, za jakiego pomocą bez kłopotu można sprawdzić, czy w określonym pomieszczeniu jest odpowiedni wyciąg.

Praca męcząca oraz bez kwestionowania mozolna. Niestety, nieraz także nie razniedoceniana. My jako, Kominiarz Augustów wykonujemy czynność na wysokości, nierzadko stawiając czoła niesprzyjającej aurze. Czyścimy kominy oraz kanały wentylacyjne w domach mieszkalnych oraz użytkowych, weryfikując dodatkowo ich drożność.

Obrazy z dachu są ładne, wielokrotnie rozciągają się na całą okolicę, jednak czyszczenie komina przy pomocy żelaznej kuli to wytężona praca fizyczna, potrzebuje doskonałej sprawności, synchronizacji ruchów, a również rzetelnej oceny sytuacji – niekiedy trzeba stanąć na kominie, aby wykonać zlecenie odpowiednio.

Dopełnieniem prac wysokościowych, które wykonujemy pod hasłem kominiarz Augustów jest sprawdzenie drożności instalacji wentylacyjnej i zebranie popiołu – w tym przypadku konieczne jest umożliwienie zejścia do piwnicy bądź kotłowni.

Śmiało można zatem powiedzieć, iż kominiarz Augustów to osoba o szczególnie mocnych nerwach, silna psychicznie i fizycznie, a – co najważniejsze – złych nawyków.

Systematyczne sprawdzenie komina to obowiązek!

My jako zakład kominiarski Augustów świadczymy całościowe usługi kominiarskie Augustów, obejmujące zarówno czyszczenie kominów, jak i ich przeglądy.

Należałoby wspominać, że przegląd kanałów wentylacyjnych i komina powinien być zrobiony nie rzadziej aniżeli dwa razy w roku. Niestety, wielu posiadaczy budynków lekceważy ów obowiązek, broniąc się przede wszystkim brakiem funduszy.

Podstawowe usługi kominiarskie Augustów, do których należą przedmiotowe przeglądy przewodów wentylacyjnych oraz kominów, to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych – biorąc pod uwagę fakt, iż jest toż dobre zniwelowanie ryzyka pożaru można powiedzieć, że koszt usługi kominiarskiej nie jest wygórowany.

Godnym wyróżnienia jest dodatkowo fakt, iż nasze usługi kominiarskie Augustów realizowane są od stycznia do grudnia – także zimą. Realizujemy swoją pracę profesjonalnie i fachowo bez względu na aurę, gwarantując spokojne i bezpieczne mieszkanie domownikom oraz użytkownikom każdego budynku, w którym wyświadczymy nasze usługi.

kominiarz Augustów

Potrzebujesz naszej usługi? Zadzwoń!

85 733-37-53

lub

503-314-536