Kominiarz Sejny

kominiarz Sejny
kominiarz Białystok

Kominiarz Sejny

Znajdując na drodze kominiarza wiele ludzi automatycznie inicjuje poszukiwania guzika w swoim ubraniu, myśląc, iż sprowadzi im to szczęście. Bez znaczenia czy to będzie kominiarz Sejny czy zupełnie w innym regionie lub mieście, zazwyczaj będzie dokładnie tak.

Mało kto zastanawia się, czym faktycznie jest praca kominiarza oraz czemu wykonywanie tych – jakby nie było niekoniecznie czystych – obowiązków jest tak bardzo istotne.

Kominiarz a stan bezpieczeństwa

Jesień to czas, w którym rozpoczyna się sezon grzewczy. Nie od dziś wiadomo, iż sprawna instalacja kominowa to pewny wymóg, jaki umożliwia bezpieczeństwo wszelkim domownikom, redukując zagrożenie zajścia pożaru .

Wiadomo przecież, że normalny człowiek posiada nikłe wyobrażenie o kanałach wentylacyjnych oraz kominie, dlatego też warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, czyli wezwać kominiarza.

Dobrym rozwiązaniem przedstawia się w tym przypadku firma oferująca całościowe usługi kominiarskie Sejny. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu szybko, sprawnie i dokładnie zweryfikujemy kanały wentylacyjne i wyczyścimy komin, zapewniając wygodne i wygodne korzystanie domu nie tylko w czasie jesienno-zimowym.

usługi kominiarskie Sejny

Ubiór kominiarza

Czarny płaszcz ze metalicznymi guzikami, kepik (specjalna czapka) bądź cylinder i pękate, ciężkie rękawice – to akcesoria, jakie w swoich zasobach ma każdy kominiarz Sejny. Niezbędnym emblematem jest także metalowa kula, druciana szczotka, łańcuch, worek na sadzę oraz ciągomierz, za którego pomocą bez problemu można zobaczyć, czy w danym pomieszczeniu jest ważny wyciąg powietrza.

Praca brudna oraz bez wątpienia uciążliwa. Bynajmniej, często także nie razniedoceniana. My jako, Kominiarz Sejny wykonujemy pracę na wysokości, częstokroć stając naprzeciw niesprzyjającej aurze. Czyścimy kominy oraz kanały wentylacyjne w obiektach mieszkalnych oraz użytkowych, sprawdzając również ich drożność.

Krajobrazy z góry są ładne, wielokrotnie rozciągają się na całą okolicę, jednak czyszczenie komina przy pomocy żelaznej kuli to wytężona praca fizyczna, wymaga dobrej formy, synchronizacji ruchów, a dodatkowo rzetelnej diagnozy sytuacji – nieraz potrzeba stanąć na kominie, by zrealizować zadanie dobrze.

Uzupełnieniem prac wysokościowych, które wykonujemy pod hasłem kominiarz Sejny jest sprawdzenie drożności instalacji wentylacyjnej i zebranie popiołu – w tym przypadku potrzebne jest umożliwienie zejścia do piwnicy lub kotłowni.

Zdecydowanie można zatem zauważyć, iż kominiarz Sejny to osoba o najbardziej silnych nerwach, silna emocjonalnie i fizycznie, a – co najważniejsze – złych nawyków.

Systematyczne sprawdzenie komina to obowiązek!

My jako zakład kominiarski Sejny realizujemy całościowe usługi kominiarskie Sejny, obejmujące zarówno czyszczenie kominów, jak i weryfikację ich drożności.

Należałoby pamiętać, iż przegląd kanałów wentylacyjnych i komina winien być przeprowadzony nie rzadziej niż dwa razy w roku. Niestety, wielu właścicieli domów pomija ów obowiązek, tłumacząc się przede wszystkim niedostatkiem funduszy.

Najważniejsze usługi kominiarskie Sejny, do których należą przedmiotowe przeglądy kanałów wentylacyjnych i kominów, to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych – podejmując pod uwagę fakt, że jest to doskonałe zniwelowanie ryzyka pożaru można zauważyć, iż koszt usługi kominiarskiej nie jest wygórowany.

Godnym podkreślenia jest dodatkowo fakt, iż nasze usługi kominiarskie Sejny świadczone są przez cały rok – również zimą. Realizujemy swoją pracę dobrze i fachowo bez względu na aurę, gwarantując spokojne oraz bezpieczne mieszkanie domownikom i użytkownikom każdego budynku, w jakim wyświadczymy nasze usługi.

kominiarz Sejny

Potrzebujesz naszej usługi? Zadzwoń!

85 733-37-53

lub

503-314-536