Kominiarz podlaskie

kominiarz podlaskie
kominiarz Białystok

Kominiarz podlaskie

Widząc na drodze kominiarza mnóstwo osób automatycznie inicjuje poszukiwania guzika w swoim ubraniu, myśląc, że da im to pomyślność. Nie ważne czy jest to kominiarz podlaskie czy zupełnie w innym mieście lub regionie, najczęściej będzie dokładnie tak.

Mało kto zastanawia się, czym faktycznie jest praca kominiarza i dlaczego robienie tych – jakby nie patrzeć brudnych – obowiązków jest naprawdę niezwykle istotne.

Praca kominiarza a bezpieczeństwo

Ostatnie miesiące roku to moment, w jakim zaczyna się sezon grzania budynków. Nie od dzisiaj jest wiadomym, że pewna instalacja kominowa to pewny warunek, jaki daje bezpieczeństwo wszystkim domownikom, niwelując ryzyko wystąpienia pożaru .

Wiadomo przecież, iż normalny człowiek posiada niewielkie pojęcie o przewodach wentylacyjnych i kominie, dlatego też warto skorzystać z kompetentnej pomocy, czyli zaprosić kominiarza.

Doskonałym rozwiązaniem okazuje się w tym przypadku firma świadcząca kompletne usługi kominiarskie podlaskie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu błyskawicznie, sprawnie i rzetelnie zweryfikujemy przewody wentylacyjne oraz oczyścimy komin, zapewniając estetyczne i wygodne korzystanie domu nie tylko w czasie grzewczym.

dobre usługi kominiarskie podlaskie

Ubiór kominiarza

Czarny płaszcz ze srebrnymi guzikami, kepik (specjalna czapka) lub cylinder i grube, ciężkie rękawice – to akcesoria, jakie w swoich zasobach ma każdy kominiarz podlaskie. Obowiązkowym wyróżnikiem jest dodatkowo żelazna kula, łańcuch, druciana szczotka, worek na sadzę oraz ciągomierz, za którego pomocą bez kłopotu można zobaczyć, czy w danym pomieszczeniu jest ważny wyciąg.

Praca męcząca oraz bez wątpienia mozolna. Niestety, nieraz także nie razniedoceniana. My jako, Kominiarz podlaskie wykonujemy czynność na wysokości, częstokroć stawiając czoła niesprzyjającej aurze. Czyścimy kominy i przewody wentylacyjne w budynkach mieszkalnych oraz użytkowych, weryfikując dodatkowo ich drożność.

Widoki z góry są piękne, nieraz rozciągają się na całą okolicę, jednak czyszczenie komina za pomocą metalowej kuli to poważna praca fizyczna, wymaga dobrej sprawności, koordynacji manewrów, a także obiektywnej oceny sytuacji – nieraz potrzeba stanąć na kominie, by zrealizować zadanie prawidłowo.

Uzupełnieniem prac wysokościowych, które wykonujemy pod frazą kominiarz podlaskie jest sprawdzenie przepustowości instalacji wentylacyjnej i usunięcie popiołu – w tym wypadku konieczne jest możliwość zejścia do piwnicy bądź kotłowni.

Zdecydowanie można zatem stwierdzić, że kominiarz podlaskie to osoba o bardzo mocnych nerwach, silna emocjonalnie oraz fizycznie, a – co najistotniejsze – bez nałogów.

Okresowe czyszczenie komina to konieczność!

My jako zakład kominiarski podlaskie realizujemy kompleksowe usługi kominiarskie podlaskie, zawierające zarówno czyszczenie kominów, jak również ich przeglądy.

Warto pamiętać, że przegląd kanałów wentylacyjnych i komina powinien być wykonany nie rzadziej aniżeli dwa razy w roku. Bynajmniej, wielu posiadaczy domów pomija ów obowiązek, tłumacząc się przede wszystkim brakiem funduszy.

Podstawowe usługi kominiarskie podlaskie, do jakich należą przedmiotowe przeglądy kanałów wentylacyjnych i kominów, to koszt szeregu kilkudziesięciu złotych – podejmując pod uwagę fakt, że jest toż doskonałe zniwelowanie ryzyka pożaru można zaobserwować, iż koszt usługi kominiarskiej nie jest duży.

Godnym zaznaczenia jest dodatkowo fakt, iż nasze usługi kominiarskie podlaskie świadczone są przez cały rok – także zimą. Wykonujemy swoją pracę rzetelnie i fachowo bez względu na pogodę, zapewniając spokojne i bezpieczne życie domownikom i użytkownikom konkretnego budynku, w którym wyświadczymy nasze usługi.

kominiarz podlaskie

Potrzebujesz naszej usługi? Zadzwoń!

85 733-37-53

lub

503-314-536